Večer vážné hudby: Hudební pohlazení
Večer vážné hudby: Hudební pohlazení
25. 9. 18.15 Večer reprodukované vážné hudby: Hudební pohlazení (ze sklade W. A. Mozarta, J. Haydna, A. Vivaldiho). Připravil a uvádí Jan Bučina.
25. 9. 18.15 Večer reprodukované vážné hudby: Hudební pohlazení (ze sklade W. A. Mozarta, J. Haydna, A. Vivaldiho). Připravil a uvádí Jan Bučina.
2. 10. 10.00 Cvičení pro seniory Šetrné cvičení na posílení svalstva a zlepšení celkové kondice těla určené především pro seniory. Trenérka: Michaela Schäfer Rupp. S sebou: podložku + pohodlné oblečení. V rámci Týdne pro seniory je cvičení zdarma!
2. 10. 14.00 Jak na chytrý mobil Přineste si váš chytrý mobil a naši lektoři vám poradí, jak na něj.
2. 10. 17.00 100 let českého trampingu Český tramping, jeho více než stoletá historie a proměny - to je předmět zájmu spisovatele Marka Tomana. O kořenech, vývoji a prožitku trampingu bude vyprávět s použitím historických fotografií, vlastních textů (román Oko žraloka, 2018) a zkušeností z vandrů.
3. 10. 9.30 Bezpečnost na internetu Jak rozpoznat podvod a nepřijít o peníze. Přednáší Ing. Václav Průša
3. 10. 17.00 Rudolf Jenatschke – kněz posedlý fotografováním Téměř zapomenutý ústecký fotograf, který dokumentoval krajinu Ústecka i dalších regionů. Jeho život i dílo můžete znát z nedávné výstavy v ústeckém muzeu či ze stejnojmenné monografie z r. 2019. Přednáší historik a archivář Petr Karlíček.
4. 10. 17.00 Digitální technologie a naše pozornost Přednáška pro všechny věkové kategorie, přednáší Michaela Slussareff, zakladatelka Slow Tech institutu, expertka na nová média a jejich vliv na naše životy. Aktuálně působí na Karlově univerzitě.
5. 10. 17.00 Kéž bych byl malířem: František Thun mezi rodinou a uměním Monografii o hraběti Františkovi Thun-Hohensteinovi (vyd. 2023, Scriptorium, UJEP), o jednom z nejdůležitějších představitelů českého uměleckého života 2. třetiny 19. stol., nám představí sama autorka – Marcela Zemanová.
6. 10. 10.00 Cvičení pro seniory Šetrné cvičení na posílení svalstva a zlepšení celkové kondice těla určené především pro seniory. Trenérka: Michaela Schäfer Rupp. S sebou: podložku + pohodlné oblečení. V rámci Týdne pro seniory je cvičení zdarma!
10. 10. 17.00 Život s duševním onemocněním Jak komunikovat s lidmi s vážným duševním onemocněním či jak se chovat k jejich blízkým? Mýty okolo duševních onemocnění v naší společnosti a praktické rady, pokud máte na takové onemocnění podezření u vašich blízkých. Beseda s odborníky z organizace Fokus Labe.
11. 10. 15-18:00 Swap pod knihovnou Druhá šance pro oblečení a doplňky, které už nechcete, ale jinému poslouží. Zásadou swapu je nabízet věci čisté, nepoškozené, v dobrém stavu. Zkrátka takové, které nabídnete nejlepším přátelům. Věci můžete nosit od úterý 10.10. od 9 hodin do středy do 13 hodin na recepci knihovny, max. 10 ks
13. 10. 16.00-18.00 Workshop tvůrčího psaní pro mládež a dospělé Dílna tvůrčího psaní je pro všechny, kteří by si chtěli vyzkoušet různé techniky, jakými se dá pracovat s příběhem. Prostřednictvím jednoduchých cvičení a aktivit nejen rozproudíme kreativní myšlení, ale také strávíme čas čistou radostí z tvoření. Tvůrčí psaní může sloužit jako zábavná cesta k relaxaci a […]
14. 10. 10.00 O neučesaných vlasech Teta Perla vás zve na další pohádku na motivy příběhů z knihy Ester Staré „A pak se to stalo“. Pohádka pro děti i dospělé, vstupné 50Kč/dítě, doprovod zdarma.
20. 10. 17.00 Minikurz sebeobrany pro ženy od cca 12 do 99 let plus Jednoduché a účinné techniky z různých bojových umění (krav maga, judo atd.). S sebou jen pohodlné oblečení, obuv není nutná. Počet míst omezen. Lektorka Míša Schäfer Rupp je bývalá reprezentantka v judu, několikanásobná mistryně ČR a vícemistryně světa v kategorii Masters. […]
23. 10. 18.15 Večer reprodukované vážné hudby G. Rossini - nejznámější operní předehry. Připravil a uvádí Jan Bučina.
24. 10. 15.30 Netopýři a dušičky – výtvarná dílna se čtením Netopýří pohádka a vyrábění netopýra a dušičky.
24. 10. 17.00 Přechodové rituály: návrat k tradicím Přechodové rituály nás spojují s moudrostí našich předků. Dobře postavený přechodový rituál přivádí člověka k hlubšímu pochopení sebe sama a otevírá cestu k další fázi života. Co jsou rituály, jak mohou vypadat a s čím nám v životě pomáhají? Tématem nás provedou Káťa Marešová a Zdeněk Kálecký.
31. 10. 17.00 Omlouváme se, úterní akce Česko německý večer poezie je zrušena. Česko-německý večer poezie Autorské čtení, beseda a hudební produkce v rámci festivalu Dny české a německé kultury. Zveme studenty a všechny ostatní, kteří se chtějí zlepšit v němčině. Program: Uwe Claus: Vokabeln des Lichts (Slovníček světla), čtení haiku + krátké povídky o útěku z NDR, […]