Zahradník v paneláku

13. 4. 17.00 Zahradník v paneláku: jak zahradničit ve městě, třeba na okenním parapetu nebo balkóně a jak takto pěstovat jedlé rostliny. Přednáší Ivana Mertová, odbornice na permakulturní zahrady.

Továrna na lži

31. 5. 17.00 Továrna na lži: výroba klimatických dezinformací – křest knihy + přednáška Jak se vyznat v informacích ohledně změny klimatu? Výzkumy potvrzují změnu klimatu vlivem lidské aktivity, ale stále se objevují argumenty, které tvrdí něco jiného. Výsledkem je naprostý chaos. Sociolog Vojtěch Pecka ukazuje na konkrétních příkladech z českého i světového kontextu, jak […]

Jak na datovku (pro začátečníky)

15. 6. 17.00 Jak na datovku (pro začátečníky) Praktický úvod do problematiky datových schránek – pro majitele datovek i pro případné zájemce o ni. Přednáší Mgr. Václav Průša. Cena: 150kč/os.

Dej si život do pořádku

21. 9. 17.00 Dej si život do pořádku. Přednáška Jarky Matuškové, autorky terapeutické metody JIH. Základy práce s vlastní energií, myšlenkami a emocemi. Vstupenky a info na tel. 723 772 698. (pronájem)

100 let českého trampingu

2. 10. 17.00 100 let českého trampingu Český tramping, jeho více než stoletá historie a proměny - to je předmět zájmu spisovatele Marka Tomana. O kořenech, vývoji a prožitku trampingu bude vyprávět s použitím historických fotografií, vlastních textů (román Oko žraloka, 2018) a zkušeností z vandrů.

Bezpečnost na internetu

3. 10. 9.30 Bezpečnost na internetu Jak rozpoznat podvod a nepřijít o peníze. Přednáší Ing. Václav Průša

Rudolf Jenatschke – kněz posedlý fotografováním

3. 10. 17.00 Rudolf Jenatschke – kněz posedlý fotografováním Téměř zapomenutý ústecký fotograf, který dokumentoval krajinu Ústecka i dalších regionů. Jeho život i dílo můžete znát z nedávné výstavy v ústeckém muzeu či ze stejnojmenné monografie z r. 2019. Přednáší historik a archivář Petr Karlíček.

Digitální technologie a naše pozornost

4. 10. 17.00 Digitální technologie a naše pozornost Přednáška pro všechny věkové kategorie, přednáší Michaela Slussareff, zakladatelka Slow Tech institutu, expertka na nová média a jejich vliv na naše životy. Aktuálně působí na Karlově univerzitě.

Kéž bych byl malířem: František Thun mezi rodinou a uměním

5. 10. 17.00 Kéž bych byl malířem: František Thun mezi rodinou a uměním Monografii o hraběti Františkovi Thun-Hohensteinovi (vyd. 2023, Scriptorium, UJEP), o jednom z nejdůležitějších představitelů českého uměleckého života 2. třetiny 19. stol., nám představí sama autorka – Marcela Zemanová.

Stres v předvánočním období

6. 11. 17.00 Stres v předvánočním období. Přednáší Mgr. Danuše Bednářová. Ve spolupráci s Magistrátem města Děčín, OSV, komunitním plánováním.

Nejbohatší ekosystémy planety Země – pro školy

8. 11. Nejbohatší ekosystémy planety Země: Jaké to je monitorovat a pomáhat chránit velryby, tygry, jaguáry, medvědy i celé ekosystémy? Ve spolupráci s NEPZ, výchovně vzdělávacím environmentálním projektem. Přednáší Milan Jeglík a Zuzana Koloušková. Pro školy: 8:30 - 9:15 Oko oceánu: velryby a delfíni pro 1. st. ZŠ, 50Kč/dítě 9:30 - 10:15 Oko Země: prales a […]

Antarktida

13. 11. 17.00 Antarktida. Nespoutaná, nedostupná, neobyvatelná, ale nádherná. O svých cestách přednáší Václav Pištora.